Přírodní vodní zdroje
Nejraději chodím v létě na procházky k potoku, psi jdou vodou, já po suchu. Vedro snáším naprosto v pohodě, mnohdy se ani nepotím, dokonce můžu běhat a psi běží vodou. Nutně ovšem chodím venku tak dlouho, dokud na slunci neuschnou. U mých psů i u pacientů se stalo, že vlhcí zůstali ve stínu a měli zápal plic nebo vertebrogenní problémy. Naše Siddhartha skoro umřela, když ji Heli koupala v rybníce, v srpnu, do 6ti večer, zvolna došly domů a Siddhartha zůstala v pelíšku - nikoliv v posteli, asi vlhká. Až když několik dní blinkala Helence do postele, zavolalo mé dítě rodinného lékaře, tedy mě. Obávala jsem se selhání ledvin. Siddhartha byla na umření, srdeční slabost, vrzoty na plicích, plíce zavodněné, žaludek nadmutý. Nechápala jsem, co se děje. 3 dny bojovala o život. RTG vyloučil cizí těleso, další diagnostika ledviny. Shodli jsme se na zápalu plic. Za týden jsem ji vyléčila kombinovanou léčbou a další 2 týdny doléčila jen alternativními metodami. Je to už pár let. Je naprosto bez následků. Naštěstí.
Pes může zkolabovat stejně jako člověk, pokud rozehřátý náhle skočí do studené vody, hlídám si své psy, aby mi k vodě neutekli, pokud jsme dlouho v horku venku. Pokusím se je namočit dopředu. Bohužel zejména bulící mají z přírodních vod pupínky, ekzémy, ba dokonce plísně a gynekologické výtoky. Řeším to už 10 let. Vždy váhám, jestli jim dopřát koupel anebo ne. Naopak je od malička nechám pít z kaluží nebo se v nich válet a cíleně vytvářím přirozenou imunitu. Velmi se mi to osvědčilo. Moje smečka nemá z bahnité vody průjem a může se napít, pokud najde vodu. Pupínky ovšem mívají, když provádí bahenní koupele. Přesto bych řekla, že méně než většina psů v ordinaci.
Pokud pes do vody skáče a potápí se, je vhodné mít s sebou ušní kapky, nejlépe okrové a po plavání mu očka prokápnout. Důsledně. Vždy.
Přeji Vám hezké léto
Simona Müllerová
|