Chov psů  *   Veterinární ordinace  *   Alternativní terapie  *   Odkazy  *   Kontakt

KOŽNÍ SOUSTAVA
Močová soustava
Imunita, infekce
Dýchací soustava
Pohlavní soustava
Trávicí soustava
Pohybová soustava
Oběhová soustava
Nervová soustava
Kožní nemoci
Infekce, paraziti
Homeopatie
Kožní pacient Stafylokok - úvod Léčba infekce Staphyloccocus aureus homeopatií Modrá barva a homeopatie Omrzliny konců uší Otitidy

Léčba infekce Staphyloccocus aureus homeopatií

Několik let po absolvování VŠV jsem si uvědomila limity klasické medicíny a rozhodla se rozšířit své znalosti a lékařské schopnosti studiem Francouzské homeopatické školy. Zpočátku jsem homeopatika zkoušela na sobě, mé rodině a v mé chovatelské stanici. Od mých začátků je to již 17 let a já jsem se stala známou a zkušenou veterinářkou homeopatkou. Do mé ordinace jezdí klienti z celé republiky. Obvykle jde o případy, kde alopatická medicína neuspěla. Já osobně používám 10% alopatické léky a 90% alternativní. Nebráním se kombinování obou metod. A v žádném případě nezatracuji klasické léčebné postupy.

Nejčastějším případem v mé ordinaci jsou recidivující kožní problémy s prokázaným Staphyl. aureus.. pacienti mají za sebou několik antibiotických kůr, případně doplňkovou léčbu NEMK, někteří i aplikace kortikoidů.

Čím déle trvala alopatická terapie, tím déle trvá, než dojde ke zlepšení po homeopatií. A tím pravděpodobnější je fáze zhoršení. Organismus pacienta se musí nejprve vyčistit. Poté se  nastavují jeho vlastní imunitní schopnosti, v tomto případě cíleně na Staphylococca.

Podle fáze, ve které je pacient předveden, upravuji léčbu. První krok je vždy ulevit pacientovi, takže pokud má tlapy oteklé a zjizvené a chůze je bolestivá, podám homepatika na splasknutí otoku a snížení bolestivosti. Pokud přijde pacient v relativně klidové fázi, zahajuji jen čištění organismu.

Čištění organismu po antibiotické léčbě provádím například Thuya 9ch, 1x denně 5 kuliček, 1-2 balení, (tzn 3-6 týdnů) podle délky předchozí léčby, čím déle byl léčen, tím více se přikláním k delšímu čištění. Pokud má mírně oteklé nohy, nebo několik puchýřů, provádím čištění Natrum sulfuricum 9 nebo 15ch, opět 3-6 týdnů. Tyto léky jsou vhodnější pro pomalé, tlustší psy, klidnější povahy, zatímco Nux vomica je vhodnější pro psy akční, případně vzteklé.

Vždy zařazuji do terapie bioterapeutikum Staphylococinum 15ch, je na individuální dovoz, který trvá 6-8 týdnů, proto je třeba ho objednávat s předstihem. Podle množství lézí podávám Staphylococinum obden po dobu 2-4 týdnů, nebo 1-2x týdně. Vždy snižuji četnost podání, takže při zlepšení se dostaneme na 1x týdně, 1x za 14 dní, 1x měsíčně a u toho zůstaneme 2 roky.

Obecně na zvýšení imunity volím Silicea 9ch, která je i proti chronickému hnisání. Silicea je vhodná pro drobná zvířata. Podávám ji 1x denně 1 balení, dále 2x týdně 1 balení. Poté zvýším na potenci 15ch , lx týdně, 1x za 14 dní, podle situace několik měsíců až 2 roky. Thymuline 15ch je vhodný pro všechny konstituční typy, podávám 2x týdně půl roku, dále několik měsíců pauza a opět. Dalším homeopatikem na zvýšení imunity je Arsenicum album 9ch, ale spíše na virová onemocnění, nebo Echinacea 9-30ch. Stafylokokové léze mají různé projevy od oroků po papuly, pustuly, píštěle(Liduš,jak je to latinsky?,napište avymažte), abscesy, nekrózy..

Pro homeopatii je důležitý vzhled. Otok drápových lůžek řeším Myristica sebifera 9-15, jasně růžové papuly Apis 30ch, větší růžovočervené Cantharis 9-15ch, červenorudé Belladona, rudofialové Tarentula cubensis. Potence je vždy 9-15ch, nižší potence zvyšují sekreci, takže v počátku obvykle použiji 9ch a přecházím na fázi zasušování s potencí 15ch. Sekrece z kožních eferescencí je opět různá. Otok bez sekrece, Apis, Cantharis, Belladona, se sekrecí používám Hepar sulfur, opět od 5ch - 9ch na zrychlení výtoku, přes 15 a 30 na dosušení, nebo Siliceu, nebo Pyrogenium (teplota, rozpad tkáně), Kalium bichromicum při žlutozelené skereci z otvorů v kůži, to však není typické pro Stpah. aureus. Ten má spíše sekreci krvavě hnisavou, což je indikace na Lachesis, Elaps (tmavá krev, spíše bez hnisu), Sanquinaria.

K homeopatii podávám bylinné tinktury s účinností proti bakteriím, zejména Staphylococu. tj medvědí česnek, lichořeřišnice, sii take. Vždy 2 měsíce podávat, 2 měsíce pauza, dva roky.

Zjizvené tlapy hojím po odeznění akutní fáze. Hlavními léky rozpuštění jizev jsou Graphites 9-15ch a Fluoricum acidum 9-15ch. Po dobu několika měsíců, stačí obden střídat. U homeopatie platí, že v akutním stavu se podávají kuličky často, třeba i po hodině, se zlepšením se snižuje četnost podání. Obvykle tedy začínám 3x denně a končím obden. Další pravidlo je zvýšit sekreci a vyloučit zánět těla nižší potencí a posléze dosušit vyšší. Homeopatika se vstřebávají sliznicí, takže je podáme psovi do tlamy, nebo rozpuštěné v kapce vody pod jazyk nebo na lačno spolknout a krmit za 10-15min. Jelikož mají cukrový základ, je možné je podat ve vlhkém piškotu na lačno, a opět krmit nejdříve za 15 minut, až se rozpustí. V rámci rodiny mohou všichni na homepatika sahat, neboť energetická pole členů rodiny se prolínají a není důvod se obávat kontaktu s kuličkou. Počet kuliček není zásadní, jde o vytvoření kontaktní plochy na sliznici. Podávám od dvou výše. Homepatika můžete podat všechna společně. Homeopatie je informační medicína. Dnešní technika umožňuje identifikaci látky v potencích 5ch, někdy 9ch. Je bezpochyby otázka času, kdy bude prokázána i ve vyšších potencích. Pokud někdo pochybuje o účinnosti homepatie, nabízím mu nový pohled. Tak jako se písmena v mailu přenesou za pár vteřin z ČR do Ameriky a zobrazí se v počítači příjemce, tak homeopatie v těle vytvoří plán uspořádání molekul podle vzorce, který nese. Tak jako ovladačkou nastavíme primu a novu, tak nastavíme regeneraci jater nebo kůže. Homeopatie má spoustu možností a velký výběr léků. Pro začátek můžete vyzkoušet úplně snadný návod na léčbu Stap. aureus. Medvědí česnek, 15 kapek 1x denně 2 měsíce, 2 měsíce pauza, a opět. 2 roky Staphylococinum 15ch, 1x týdně 5, 2 měsíce, dále 1x za 14 dní 2 měsíce, dále 1x měsíčně, celkem 2 roky Herapr sulfur 9ch 2x denně 5, 2 týdny, dále 15ch 1-2x denně, měsíc Belladona 15ch taktéž.

Pokud byl již pes léčen antibiotiky, pak Natrum sulfuricum 15ch 1x denně 5, 2 balení Při recidivě opět stejně Belladona a Hepar. Recidivy se zkracují a zmírňují se jejich projevy a prodlužují se intervaly.. Silicea 30ch 1x týdně 5  

MVDr. Simona Müllerová